Zett Jukassa

20. června 2006 v 11:56 | Já (Lída) |  Star Wars
Celé jméno: Zett Jukassa, dříve Warpoc Skamini
Druh / rasa: člověk
Pohlaví: muž
Příslušnost: Stará republika, Řád Jedi
Obor: Jedi
POPIS:
..................................
Mladý padawan Zett Jukassa studoval v době pádu Jedi v chrámu Jedi na Coruscantu. Jako všichni padawané v chrámu i Zett Jukassa vstoupil do řádu Jedi už jako malé dítě, přerušíc všechny vazby na svůj předchozí život. Jeho rodiče jej předali Jedi v naději, že daleko od nebezpečného světa, který by byl býval jeho domovem, pozná jejich dítě lepší budoucnost. Jukassa nikdy nepoznal své rodiče, obchodníky s rudou z Mon Gazzy.

Neměl ani ponětí, že když dovršil svůj sedmý rok, jeho rodiče podlehli zákeřné vraždě, třebaže, prostřednictvím Síly určitou ztrátu pocítil. Ačkoli byl jeho kontakt s rodiči minimální (byl od nich odloučen už jako novorozenec), stále si v mysli uchoval jejich rozostřené výjevy a pocity. Některé z nich však byly velice detailní: obrazy ze světa, který sám stěží viděl a podivné společníky svých rodičů. Rytíř Jedi Mierme Unill, který vraždu obchodníků s rudou vyšetřoval, se o mladém novici, jenž disponoval takovýmito nepřirozeně jasnými výjevy z místa vraždy, doslechl a okamžitě Zetta Jukassu vyhledal.
Vědouc, že by malý chlapec ve svém podvědomí mohl mít uložená důležitá vodítka k případu, požádal Unill radu Jedi o povolení informovat Jukassu o jeho předjediské minulosti. Povolení dostal a Jukassa se tak díky Jocastě Nu dozvěděl o svém původu. Světlo světa spatřil jako Warpoc Skamini, syn Sembrica a Ashielle Skaminiových - vlastníků stanice manipulace s rudou na Mon Gazze. S pomocí Zettových zamlžených vzpomínek byl Mierme Unill schopen svůj případ vyřešit a vypátrat a zatknout bezcitné vyděrače z Černého slunce (Black Sun), zodpovědné za vraždy.
Překvapen chlapcovou vyspělostí a rozhodností během pátrání se Unill rozhodl vzít Jukassu za svého padawana. Vzhledem k vypuknutí klonových válek však Zett nemohl pokračovat ve tříbení svých vizionářských schopností a věnoval se raději bojovému výcviku. V deseti letech tak už byl schopným šermířem.
Mierme Unill byl bohužel během klonových válek zabit a Zett Jukassa rozšířil řady "osiřelých" padawanů v chrámu. V tomto období studoval šermířské dovednosti u mistra Cina Dralliga.
Během noci, kdy Darth Vader vedl zástup klonovaných vojáků z 501. legie do ničivého útoku na chrám Jedi, se Zett chrabře pokusil o odvrácení neodvratného. Uvězněn v chrámu se Jukassa pokusil o útěk z plošiny, vedoucí z hangáru chrámu Jedi. Poté, co se v akrobatické smršti vytrénovaného výpadu světelným mečem prosekal několika elitními vojáky, byl klony posléze zastřelen. Svědkem smrti desetiletého Jedi byl pouze Bail Organa, který ihned poté z hořícího chrámu plného vojáků a mrtvých Jedi unikl ve svém airspídru.
DETAILY:
..................................
Původ
Domovský svět:
Mon Gazza
První výskyt: Epizoda II
Další výskyt: E III
Další informace
výška:
1,57 m
zbraň: světelný meč
oči: modrá
vlasy / srst: hnědá
.........................
Převzato z www.cswu.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama