Natalie Portman (Padmé)

16. června 2006 v 15:04 | Já (Lída) |  Star Wars
NATALIE PORTMAN
Natalie se narodila 9. června 1981 v Jeruzalémě. K herectví se dostala přesně podle Hollywoodského vzoru - byla objevena agentem v jedné newyorské pizzerii.
Hned její debut jí vtiskl do podvědomí celého filmového světa. Zahrála si v kultovním snímku Luca Bessona Leon a to tak přesvědčivě, že podle mnoha kritiků tuto svoji roli ještě nepřekonala. Jiní naopak tvrdí, že překonala, a to snímkem Beautiful Girls z roku 1996.

V roce 1996 se také objevila v poměrně úspěšné komedii Tima Burtona Mars útočí, kde si zahrála dceru amerického prezidenta. Pak již přišly Hvězdné války a celosvětová popularita.
SW se upsala už ve 13 letech. Lucas si v ní splnil vize, které se mu nepodařilo uskutečnit při obsazení Carrie Fisher. Hlavní požadavek na Leiu a samozřejmě později na královnu Amidalu byl ten, aby "vypadala důstojně, ale pod tím vším to byl hlavně teenager". Na castingu zapůsobila Natalie hlavně tím, že SW vůbec neznala. "Cosi" jí říkali pouze pojmy "Yoda" a "účesy princezny Leiy."
Při natáčení E1 si Natalie moc neužila. Tvrdila, že neměla žádné přátele, cítila se velmi osamělá, a že jediné, čím se mohla zabavit bylo, že si hrála s Jakem Lloydem (Anakin Skywalker) na schovávanou. Navíc byla velmi zvědavá, neustále se potloukala po place a obhlížela techniku. Lucas jí sice neustále napomínal, aby to nedělala a nakonec to dopadlo tak, že jí něco explodovalo těsně vedle oka. Podle jejích vlastních slov z toho prý měl Lucas málem smrt.
Před natáčením E2, kdy celý svět napjatě očekával představitele Anakina, se nechala slyšet, že by si ráda zahrála s Leonardem DiCapriem. Nakonec si ale padla do oka s Haydenem Christensenem. Samozřejmě se pak začalo tvrdit, že milostné scény Anakina a Padmé si trénovali i v soukromí, ale na rozdíl od jejich "předchůdců", Fisherové a Forda, se to nepotvrdilo. Hayden o Natalii pouze decentně prohlásil, že má ty nejkrásnější oči na světě, a že by si zcela jistě dokázal představit, že by se do ní zamiloval tak, jak Anakin do a Padmé. Natalie reagovala stroze: "Jak milé."
Portmanová se o své roli Padmé v E2 zatím nevyjadřovala nijak výrazně pozitivně. V jednom rozhovoru přiznala, že jí vadily šílené kostýmy, protože se ve většině necítila dobře. Jinde prohlašovala, že byla z kostýmů nadšená. (Tyto rozhovory jsou většinou na oficiálních stránkách SW:))
O zbraních, které používala, prohlásila: "Zbraně, které jsem měla ve SW, byly nemožné. Připadala jsem si, jako když vybíhám z koupelny s obrovským fénem na vlasy." Natalie si také příliš "nerozuměla" s bluescreenem (jeden z členů štábu prý řekl, že měla ze všech herců největší problémy předstírat scény s neexistujícími tvory a lokacemi) O scéně, při které Padmé večeří s Anakinem řekla: "Když Anakin použije Sílu, aby se ovoce vzneslo do vzduchu, je to vlastně jeho "flirtovací" taktika. Myslím, že George nebyl příliš spokojen s dialogem, co napsal, protože nám přikázal, abychom improvizovali. Bylo to velmi zábavné. A to i přesto, že jsme museli předstírat, že tam vzduchem létá nějaké hloupé ovoce."
Po E2 jakoby Natalie nabrala druhý dech. Nejdříve se objevila v menší roli v ceněném snímku Cold Mountain a v roce 2004 excelovala ve snímku Closer, který jí vynesl Zlatý glóbus a nominaci na Oscara. V roce 2005 samozřejmě přišla dlouho očekávaná E3 - Pomsta Sithů. V letošním roce jí můžeme vidět v očekávaném sci-fi filmu V for Vendetta.
Filmografie
Mr. Magorium's Wonder Emporium (2006)
Paris, je t'aime (2006)
Goya's Ghosts (2006)
V for Vendetta (2006)
Free Zone (2005)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Domino One (2005)
Closer (2004/I)
True (2004)
Garden State (2004)
Cold Mountain (2003)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Zoolander (2001)
Where the Heart Is (2000)
Anywhere But Here (1999)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Mars Attacks! (1996)
Everyone Says I Love You (1996)
Beautiful Girls (1996)
Developing (1995)
Heat (1995)
Léon (1994)
Odkazy
.........................
pozn. Převzato z www.cswu.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Já | E-mail | Web | 16. června 2006 v 22:22 | Reagovat

Taky krásná *těší se na Vendetu* ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama