Luminara Unduli

20. června 2006 v 11:50 | Já (Lída) |  Star Wars
Celé jméno: Luminara Unduli
Druh / rasa: Mirialan
Pohlaví: žena
Příslušnost: Stará republika, Řád Jedi
Obor: Jedi
POPIS:
..................................
Luminara Unduli sloužila v řádu Jedi v posledních letech Galaktické republiky; její rady byly po léta ceněny jak u rady Jedi, tak u republikové vlády. Luminara byla Mirialankou z Mirialu (jiným proslulým Mirialanem byl zločinecký kapitán Arwen Cohl, na jehož pronásledování se Unduli podílela krátce před bitvou o Naboo) - jako taková měla široce od sebe posazené velké modré oči a pleť barvy dřeva ovocného stromu. Její exotické vzezření ještě podtrhovala tetování značící její zasvěcení fyzickým disciplínám. Roky intenzivního tréninku přeměnily ji samotnou ve smrtící zbraň, zvýšily pružnost jejích kloubů a dodaly jí tak v boji nelidskou hbitost.
Když to situace žádala, Luminara se se svou věrnou padawan Barriss Offee neváhala vrhnout do týla nepřítele, kde jim jejich neskutečné dovednosti v ovládání světelného meče dobře posloužily. Krátce před vypuknutím klonových válek využila Unduli i svých diplomatických schopností - krom důvtipu a nadání v Síle, samozřejmě - aby pomohla zažehnat rozepři na nevýznamném světě Ansionu. Jejími partnery v tomto snažení byli krom Barriss i Obi-Wan Kenobi a jeho padawan Anakin Skywalker.

V časných fázích bitvy na Geonosis vedla spolu s Macem Winduem misi na oslabení planetární obrany, umožňujíc přílet hlavní části jediských posil. Luminara byla jednou z Jedi, kteří zůstali naživu v obklíčení droidů po bitvě v geonosiské aréně. Odtud se také rozhořely klonové války. Mistryně Unduli se podobně jako mnoho dalších stala generálem a velela jednotkám klonované pěchoty na vzdálených světech, jako bylo například Thule (kde se nacházela separatisty ovládaná dávná sithská zbraň, známá jako Dark Reaper). O něco později by s Barriss Offee málem zahynuly při útoku chameleóních droidů Konfederace na tajný jediský chrám na Ilumu, nebýt včasné pomoci mistra Yody. Útok navíc odložil povýšení Barriss na rytířku Jedi na neurčito. Společně potom vedly útok proti jednotkám generála Grievouse na planetě Nadiem a po útoku na jediské léčitele na Nullu se mistryně Unduli načas uchýlila do republikového lékařského střediska na New Holstice, kde pomáhala s léčením zraněných (pomáhala například vybavit kybernetickými oporami pravou nohu mistra Tholma) a kde viděla mnohá utrpení a smrt těch, co už nemohli být zachráněni.
Ke konci klonových válek a po povýšení Barriss Offee na plnohodnotnou rytířku Jedi byly tyto dvě ženy často nasazovány do misí samostatně, jako v případě, kdy byla Unduli převelena na na nedávno Republikou osvobozený Kashyyyk, zatímco Offee se svým padawanem Zonderem byla vyslána na Komerčním cechem ovládanou Felucii. Luminara (společně s mistrem Quinlanem Vosem) pomohla Wookiům připravit obranu Kashyyyku před obnoveným útokem separatistů, sloužíc pod mistrem Yodou.
Luminara Unduli padla za oběť rozkazu 66 - vládnímu nařízení, vydanému kancléřem Palpatinem, které označovalo všechny Jedi za nepřátele Republiky - když úspěšně vedla klony k vítězství nad invazí droidů. Její klonovaní vojáci proti ní obrátili své blasterové pušky a využívajíce nečekanosti svého útoku mistryni Jedi zastřelili.
DETAILY:
..................................
Původ
Domovský svět
: Mirial
První výskyt: Epizoda II
Další výskyt: E III, EU
Další informace
výška: 1,7 m
zbraň: světelný meč
oči: modrá
vlasy / srst: černá
...............................
Převzato z www.cswu.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Já | E-mail | Web | 20. června 2006 v 16:54 | Reagovat

...tahle ženská vypadá jak faraon...XD...

2 Já | E-mail | Web | 20. června 2006 v 21:36 | Reagovat

Má diwný woči O_O ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama