Jango Fett

20. června 2006 v 11:54 | Já (Lída) |  Star Wars
Celé jméno: Jango Fett
Druh / rasa: člověk
Pohlaví: muž
Příslušnost: neutrální
Obor: nájemný lovec
POPIS:
..................................
Jango Fett byl v posledních letech Galaktické republiky pokládán za nejlepšího nájemného lovce v galaxii. Kromě toho, že byl zdatný v boji beze zbraní i schopný střelec, nosil Jango padnoucí zbroj, která zakrývala jak jeho zjizvenou tvář, tak podivně potetovaná předloktí. Jeho výzbroj tvořily krom mnoha dalších, exotičtějších nástrojů také dvě blasterové pistole, vysouvatelné zápěstní čepele a lanko. V boji používal na zádech připoutaný jetpack, který mu dodával výhodu výšky i rychlosti. Mimo to z něho mohla být odpálena raketa. K mezihvězdnému cestování Fettovi sloužila jeho loď Slave I, modifikovaný Firespray F-31.

Jango, syn prostých farmářů z Concord Dawnu, byl už od útlého věku sirotkem. Jeho rodiče byli zabiti brutálními marodéry Umrlčí hlídky, když mu bylo deset let. Od stejného osudu ho zachránil bývalý vandrovní protektor Jaster Mereel. Ten ho uvedl do drsného světa mandalorianských žoldnéřů, kterým velel. Jango vyrostl mezi velkými válečníky a naučil se přežít v nehostinném prostředí. Když bylo mandalorianské superkomando později na Galidraanu zničeno rytíři Jedi, Jango zůstal jedním z mála, kteří přežili, a dál nosili jejich zbroj.
Léta fyzického výcviku ho zocelila v jednoho z nejobávanějších námezdných lovců. Ani vigové Černého slunce nebyli před jeho pistolemi v bezpečí. Ačkoli upřednostňoval sólovou práci, příležitostně spolupracoval se Zam Wesell. Společně pátrali po vzácném artefaktu ze Seylottu. Osamoceně Jango vyřídil Montrosse, nájemného lovce, který před léty zabil Jastera Mereela a uzmul jeho mandalorianskou zbroj. Jango ji získal zpět.
Přibližně desetiletí před započetím klonových válek obdržel Fett na měsících Bogdenu nabídku od muže zvaného Tyranus. Za značnou odměnu se měl stát předlohou pro armádu klonů. Jango souhlasil, avšak s podmínkou. Kromě peněz žádal svůj nepozměněný klon, který by narozdíl od ostatních neprošel urychlením růstu nebo poslušnost zvyšujícími úpravami - čistou repliku.
Kaminoané poskytli Fettovi ubytování v Tipoca City. Když Jango začal s výchovou svého syna, kterého pojmenoval Boba, prakticky podsvětí opustil. Chtěl zjistit, jaký by byl jeho život, kdyby vyrůstal ve společnosti někoho, kdo by se o něj staral. Ale ani to nezabránilo, aby oblékl zbroj, ozvalo-li se lákavé volání kreditů a stěží odmítnutelné příležitosti. Po zbytek času ale učil Bobu základům přežití a umění boje, zatímco Kaminoanům poskytoval genetický materiál k vytvoření mnohatisícové armády.
Ve službě vykonavatele Tyranusovy vůle se s Jangem spojil Nute Gunray z Obchodní federace. Místokrál žádal odstranění senátorky Padmé Amidaly, která mu dlouho byla trnem v oku. Fett si na tento úkol najal Zam Wesell a dodal jí jedovaté kouhuny, aby ho s nimi po počáteřním neúspěchu dokončila. Do cesty se ale připletla dvojice Jedi a Jango musel Zam zabít, aby zůstal neprozrazen. Kaminoanská šavlošipka, kterou k tomu použil, ale nakonec Obi-Wana Kenobiho díky jeho kontaktům na stinné straně zákona k Fettovi dovedla.
Kenobi dorazil na Kamino a dozvědel se o klonovaném vojsku. Setkal se s Jangem, ale při rozhovoru si oba navzájem dokázali zatajit své úmysly. Fett se rozhodl uprchnout, ale Obi-Wan, pokoušející se dle rozkazu rady Jedi o jeho zadržení, dorazil na přistávací platformu právě před odletem. Ačkoli se mu nepodařilo lovce zastavit, umístil na Slave I signální maják, který mu umožnil sledovat Fetty na Geonosis, kam cestovali za lordem Tyranusem. Když zjistili, že jsou sledováni, pokusili se Obi-Wana setřást v prstencích Geonosis - s využitím seismických náloží, laserových děl i naváděné střely. Obi-Wan, Fetty pokládán za mrtvého, se ale na Geonosis dostal a byl zajat, stejně jako o něco později jeho padawan a senátorka Amidala. Všichni tři měli být popraveni v podle geonosianských tradic, ale byli zachráněni, když se dostavila jednotka Jedi vedených Macem Winduem.
Aby chránil lorda Tyranuse, vrhnul se Jango do bitevní vřavy proti Jedi. Několik jich dokonce přesně mířenými ranami zabil, ale mistr Windu se ukázal být příliš zkušeným. Všechny Jangovy výboje bez obtíží odrazil a nájemného lovce sťal. Jangova helmice zůstala po bitvě ležet mezi troskami v aréně, kde ji zdvihl čerstvý sirotek, sotva se vzpamatovavší Boba.
DETAILY:
..................................
Původ
Domovský svět:
Concord Dawn
První výskyt: Epizoda II
Další výskyt: EU
Další informace
výška:
1,83 m zbraň: mandalorianská bitevní zbroj, blasterové pistole (2), četná skrytá překvapení
oči: hnědá
dopravní prosředek: Slave I
vlasy / srst: černá
.....................
Převzato z www.cswu.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jonik jonik | 16. října 2008 v 23:03 | Reagovat

janga mam moooc rad ale ete lepsi je knizka doporucuju PREECIISTT....(aspon myslim ze je o nem a ne o bobovi cet sem to pred pulrokem:)) joo a mas to tu moc hezke a diik..

2 jonik jonik | 16. října 2008 v 23:03 | Reagovat

sry jo byla o bobovi:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama