Darth Maul

19. června 2006 v 17:30 | Já (Lída) |  Star Wars
Celé jméno: Darth Maul
Druh / rasa: Iridonijský Zabrak
Pohlaví: muž
Příslušnost: Sithové
Obor: temný Jedi
POPIS:
..................................
Mohl se z něho stát rytíř Jedi. Místo toho se z něj stal nástroj zlovůle sithského řádu, jehož představený - Darth Sidious -, nosil v hlavě již dlouho složitý plán. Darth Maul byl hybatelem i obětí tohoto plánu.
O dětství tohoto Zabraka existuje jen velice málo údajů. Z toho mála je patrno, že malého Khameira Sarina (jak se tehdy chlapec jmenoval - tedy přinejmenším podle zdrojů, které nelze pokládat za oficiální), citlivého k Síle, při hledání vhodného učedníka na Iridonii objevil sithský mistr Darth Sidious. Jeho rodičům ho stačil vzít dříve, než to mohli udělat Jedi. Převrátil tím dokonale chlapcův osud - galaxie nedostala do vínku dalšího rytíře Jedi, ale Temného pána ze Sithu. Sidious ho potom ve svém úkrytu na Coruscantu podrobil velice krutému a náročnému výcviku, při kterém se kromě psychické devastace učil být stále silnější, rychlejší a chytřejší, než jeho potenciální protivník. Posunutý práh bolesti Zabrakům vlastní byl také předmětem Sidiousem prováděného zkoumání a zlepšování.

Jakkoli Maul svůj výcvik nenáviděl, časem si na něj zvykl a dokonce se v zuřivosti, kterou v něm vyvolával, vyžíval. Časem tak zabředl do nejčernějších hlubin temné strany Síly, odhodil a zavrhl svoji minulost a začal žít jenom pro sithský řád. Vztah, který měl se svým mistrem, se nezakládal na žádném sentimentu. Sidious mu neodpustil ani jedinou chybičku a vždy ho za ně krutě a příkladně trestal. Tento vztah paradoxně vedl k Maulově bezvýhradné poslušnosti a respektu.
Zocelený léty tvrdého výcviku složil Maul závěrečné zkoušky (obsahující i boj se svým mistrem) a stal se tak Temným pánem ze Sithu. Navzdory pocitu určité autority, kterou mu tento titul propůjčoval, si Darth Maul nečinil žádné ambice na převzetí sithského řádu či svržení svého mistra. Věděl, že podle starodávného pravidla dvou, stanoveného Darthem Banem před tisíciletím, jeho čas teprve přijde.
Jeho oddanost sithským tradicím vedla až tak daleko, že si po vzoru Sithů nenechal vyzdobit pouze obličej, nýbrž celé tělo. Klikaté červeno-černé vzory mu propůjčovaly zvláště bizarní vzhled. Maul však šel ještě dále. Při studiu sithského holocronu svého mistra narazil na plány sithských technologií, které pro sebe okopíroval s neuvěřitelnou precizností. A to ať už šlo o jeho světelný meč se dvěma čepelemi, průzkumné droidy a sithský spídr Bloodfin, nebo o speciálně upraveného protokolárního droida typu C-3PX, kterého využíval pro případné vražedné úkoly.
Role lorda Maula jakožto pravé ruky a vykonavatele zájmů svého mistra Dartha Sidiouse, vzrostla, když měl na jeho rozkaz odletět do systému Vivenda. Zde, na planetě Dorvalla, významném nalezišti lommitu, pomocí lstí a světelného meče zlikvidoval dvě znesvářené důlní společnosti a připravil tak podmínky pro převzetí iniciativy nad těžbou pro Obchodní federaci. Za odměnu dostal od svého mistra vlastní loď Sith Infiltrator (pojmenoval ji Scimitar) vybavenou prototypem technologie maskovacího zařízení, která pocházela z projektu geniálního konstruktéra Raitha Sienara.
Tato loď mu velmi pomohla při jeho dalším úkolu oslabení nejsilnější kriminální organizace v galaxii - Černého slunce. V hlavním sídle organizace na Ralltiiru zlikvidoval její představenstvo v čele s Alexim Garynem a odletěl z planety bez nejmenší újmy. Později zde na důkaz odplaty infiltroval a vyčistil pevnosti insektoidních Bartokkanů.
Když se bývalý zástupce místokrále Obchodní federace Hath Monchar rozhodl, že zradí Dartha Sidiouse a vynese ven informace o připravované blokádě planety Naboo, netušil, že si už sám podepsal ortel smrti. Sidious totiž vyslal svého učedníka a ten připravil Moncharovi i těm, které už stačil informovat (tj. obchodníku s informacemi Lornu Pavanovi a padawanu řádu Jedi Darshe Assant), opravdu horké chvilky.
Darth Maul také měl tu čest "oficiálně ohlásit" znovuobjevení Sithů, když podnikl první otevřený útok na rytíře Jedi na Tatooine. Měl úkol vyhledat loď uprchlé královny Amidaly z Naboo (kterou chránil mistr Jedi Qui-Gon Jinn a jeho padawan Obi-Wan Kenobi) a dovézt ji zpátky na Naboo, anektované Obchodní federací. Loď stopoval až na Tatooine, kde ji hledal pomocí průzkumných droidů. Půldenní pátrání přineslo své ovoce a Maul na svém spídru zaútočil na staršího z obou Jedi. Přestože byl Qui-Gon Jinn jeden z nejlepších žijících šermířů, Maulovi, který se na tento okamžik připravoval celý svůj život, odolával jen stěží a nakonec musel před pánem ze Sithu uprchnout výskokem do odlétající královniny lodě, mající namířeno na Coruscant.
Sithský lord musel poté čelit útokům tuskenských nájezdníků a togorianských pirátů, při nichž utrpěl drobná zranění. Toto se možná také podepsalo na jeho nezáviděníhodném osudu.
Když se královna Amidala rozhodla vrátit domů na Naboo, byl tam lord Maul poslán také, aby měl možnost napravit dřívější neúspěch. Když spolu s místokrálem Gunrayem zjistil, že se bojuje nejen daleko na pláních, ale také přímo ve městě Theed, tj. pro neimodianskou delegaci nebezpečně blízko, vydal se Maul vstříc útočníkům, mezi nimiž předpokládal i přítomnost Jedi.
Navzdory svým zraněním podstoupil Maul souboj se dvěma Jedi najednou, a ačkoli byli v přesile, dokázal je udržet v defensivě. Jak souboj pokračoval, Maul pochopil, že musí Jedi rozdělit, aby je mohl snáze porazit. Když se mu to podařilo v přepážkové chodbě do generátorové místnosti, smrtelně zranil dobře mířeným útokem staršího Jedi. Nyní proti němu stál "pouze" jeho padawan.
Obi-Wana Kenobiho, který na vlastní oči viděl smrt svého mistra a který jen taktak nesklouzl k temné straně Síly, Darth Maul nepovažoval za příliš velkou hrozbu. Přesto ho mladý Jedi překvapil prudkostí a zuřivostí svého zoufalého útoku, během něhož mu dokonce přesekl jeho oboustranný meč. Temný pán, ozbrojený již jen jednou čepelí, využil zloby nezkušeného Kenobiho a úderem Síly ho srazil do hluboké šachty, kde se Jedi zachytil konečky prstů. Maul, jsa si jistý svým vítězstvím, si tuto chvíli dokonale vychutnával: pro dnešek má již na kontě jednoho Jedi a další se tam připíše co nevidět. Kenobi však dokázal zkoncentrovat poslední zbytky sil a jeho rychlému výpadu mečem svého smrtelně zraněného mistra se nestačil bránit ani Sith. Když možná nejlépe vycvičený bojovník, jakého kdy galaxie poznala, padal přeseknutý vpůli do bezedné šachty, jeho tvář stále nesla výraz bolesti, překvapení a nedůvěry v to, co se právě stalo.
Darth Sidious bral smrt svého učedníka jen z taktického hlediska. Dosáhl přece toho, čeho dosáhnout chtěl. I ztráta Dartha Maula mu za to stála. Maximálně se mu po pravé ruce uvolnilo místo. Brzy je bude muset někým zaplnit…
DETAILY:
..................................
Původ
Domovský svět: Iridonia
První výskyt: Epizoda I
Další výskyt: romány, comicsy
Další informace
výška: 1,75 m
zbraň: dvojitý světelný meč
oči: žlutá
dopravní prosředek: Sith Infiltrator, sithský spídr
vlasy / srst: --
další vybavení: makrotriedr
.........................
Převzato z www.cswu.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama