Něco o něm

24. května 2006 v 19:03 | Já (Lída) |  James Blunt
JAMES BLUNT
James Blunt (vlastním jménem James Hillier-Blount, narozen 22. února 1974 v Tidworthu, Wiltshire) je britský zpěvák, kterého v roce 2005 proslavilo jeho první album Back to Bedlam a především singl "You're beautiful". Jeho styl je směs jazzu, rocku a soulu, porovnávám občas bývá s Eltonem Johnem zamlada. Kromě zpěvu hraje Blunt na řadu hudebních nástrojů, jako jsou například piano, varhany a kytara.
Blunt vychodil školu v Harrow a následně nastoupil na Královskou vojenskou akademii v Sandhurstu. Před uvedením svého alba byl důstojníkem britské armády a dokonce sloužil v mírových silách NATO v Kosovu. Měl též službu při pohřbu královny-matky Alžběty 9. dubna 2002, konkrétně nesl rakev.
První úspěch
První Bluntovův singl, "High", se v Británii nedostal do Top 100 žebříčku. Přesto byl společností Vodafone vybrán pro jejich reklamu v Itálii. Díky tomu se v této zemi nakonec probojoval do Top 10. Druhý single "Wise men" již v Británii uspěl o něco více, umístil se 44. Před Vánoci 2005 jej pro změnu v Česku použil ve své reklamě T-Mobile.
Byl to však až třetí singl, "You're beautiful", který se stal zlomovým hitem. Na britském žebříčku začínal 12. místem, ale během šesti týdnů se mu podařilo probojovat až na vrchol. Písnička také byla často hraná v rádiích a protlačila tak i album Back To Bedlam na první pozici hitparády alb. Dokonce se mu podařilo sesadit album X & Y od Coldplay.
Po úspěchu "You're Beautiful" v Británii se písnička dostala i do kontinentální Evropy a stala se jedním z největších letních hitů 2005. Ve Spojených státech se do rádií neprobojovala, až na newyorkské rádio WPLJ.
Videoklipy všech tří Bluntových dosavadních singlů jsou plné symbolismu a temných obrazů. Ve videoklipu "High" je zahrabán v poušti, ve "Wise men" je chycen jako rukojmí a v "You're Beautiful" naznačuje sebevraždu.
18. července 2006 bude koncetrovat i v Česku, a to v zahradě Pražského hradu.
Odkazy:
James Blunt - český web - James Blunt - český web
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama